O nas

Nasze koło rozpoczęło swoją działalność w czerwcu 2014. Koło BIT zrzesza studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego zainteresowanych bioinformatyką, biologią obliczeniową, biocybernetyką oraz dziedzinami pokrewnymi.

Przez pierwsze miesiące naszej działalności skupiliśmy się głównie na organizowaniu seminariów i warsztatów poruszających takie tematy jak modelowanie biocząsteczek oraz projektowanie leków.

W tej chwili poszerzamy naszą działalność. Poza organizowaniem kolejnej serii seminariów i warsztatów oraz pracą nad wydaniem własnej gazetki, pomogliśmy w organizacji konferencji "Człowiek Zalogowany" oraz wraz z dwoma innymi kołami organizujemy konferencję "Liczby-Komputery-Życie", która odbyła się w dniach 15-17 maja 2015. Więcej informacji tutaj.

Ruszyliśmy również z naszym pierwszym projektem naukowym: wykrywanie duplikacji genów w genomie. Celem projektu jest stworzenie szybkiego algorytmu wyznaczającego geny powstałe w wyniku duplikacji pochodzące od genu badanego. Do tego celu zostanie wykorzystany HMM (ukryty model Markova) z webowym interfejsem graficznym napisanym w Django. Projekt powstaje we współpracy z Zespołem Ekologi Molekularnej i Behawioralnej z Instytutu Nauk o Środowisku UJ.